Below are the Hockomock results from the Ocean State XC Invitational, held at Goddard Park East in East Greenwich, Rhode Island this weekend.
EDITOR’S NOTE: The incorrect results for the Division 2 Girls race were originally posted. The correct results were updated on Sunday evening.
Boys
Division 1
Teams
1. Hopedale – 44
29. Foxboro – 680
Results
1. Jack Carleo, Newburyport – 16:07/26
112. Jacob Sylvestre, Foxboro – 19:00.30
116. Brendan Foley, Foxboro – 19:01.36
137. Trey Lawson, Foxboro – 19:12.18
175. Matt Kelly, Foxboro – 19:46.83
178. Paxton Downs, Foxboro – 19:49.19
183. Tyler Donovan, Foxboro – 19:52.44
Division 2
Teams
1. Ward Melville – 120
6. Attleboro – 233
12. North Attleboro – 366
14. Oliver Ames – 384
22. Taunton – 567
26. Stoughton – 648
Results
1. Tristan Shelgren, St. John’s Prep – 15:58.75
3. David Seybert, Attleboro – 16:09.17
11. Dylan Lynch, Taunton – 16:32.38
22. Matt Reimels, North Attleboro – 16:49.18
28. Alexander Boedeker, Attleboro – 16:56.68
35. Liam Monahan, North Attleboro – 17:05.53
36. Brent Schwartz, Oliver Ames – 17:06.24
43. Brett Szlachciuk, Attleboro – 17:15.65
49. Colin Cochran, Stoughton – 17:20.63
52. Zane Reservitz, Oliver Ames – 17:27.87
58. Garrett Gillard, Attleboro – 17:32.41
78. Jake Romaine, Oliver Ames – 17:55.93
86. Zach Ferreira, Stoughton – 18:01.75
87. Alexander Foote, Oliver Ames – 18:02.30
90. Julian Dixon, North Attleboro – 18:04.66
101. John Williams, Attleboro – 18:15.83
106. Skyler Poirier, North Attleboro – 18:24.28
113. Luke Therieau, North Attleboro – 18:33.90
125. Chris Mullaney, North Attleboro – 18:41.42
131. Jake Lane, Oliver Ames – 18:45.36
132. Cameron Bean, Stoughton – 18:48.29
133. Lucas Alves, Taunton – 18:50.08
138. Timothy Gallerani, Taunton – 18:53.20
139. Jimmy Hoye, Taunton – 18:56.43
146. Cameron Parker, Taunton – 19:01.93
167. Jack Clarke, North Attleboro – 19:22.74
168. Chris Meisner, Oliver Ames – 19:24.86
176. Daniel Fiedorczyk, Oliver Ames – 19:42.09
177. Jason Feirstein, Attleboro – 19:44.33
182. Matt Machado, Taunton – 19:48.44
184. Brian Tucker, Stoughton – 19:51.95
199. Tommy Bui, Stoughton – 21:36.73
Girls
Division 1
Teams
1. Tolland – 76
17. Foxboro – 447
Results
1. Katherine Deloreto, Tolland – 18:19.43
47. Lindsey Nelson, Foxboro – 21:03.42
64. Abby Hassman, Foxboro – 21:25.86
120. Sophia Mellen, Foxboro – 22:44.54
133. Madison Treweek, Foxboro – 23:09.22
158. Jill Finn, Foxboro – 23:39.20
163. Maggie Yoest, Foxboro – 23:49.01
208. Julia Mellen, Foxboro – 25:06.50
Division 2
Teams
1. Colonie – 41
9. Oliver Ames – 254
13. North Attleboro – 319
Results
1. Kathryn Tenney, Colonie – 18:47.67
16. Amanada Baptiste, Taunton – 20:13.87
28. Angela Kaiser, North Attleboro – 20:32.43
36. Liz Peckham, Oliver Ames – 20:49.66
46. Anna Loewald, Oliver Ames – 21:06.77
48. Caroline McCarthy, Oliver Ames – 21:11.34
55. Olivia Timbone, Oliver Ames – 21:19.75
61. Megan Leary, North Attleboro – 21:32.55
70. Kyra Siano, North Attleboro – 21:41.67
74. Jordan Rainville, Oliver Ames – 21:45.45
77. Stephanie Hawkins, North Attleboro – 21:56.13
80. Kaleigh Walsh, Oliver Ames – 21:58.84
88. Morgan Ashworth, North Attleboro – 22:08.21
100. Paige Williams, North Attleboro – 22:21.30
121. Kayley Donzee, Oliver Ames – 22:50.82
126. Victoria Pike, Attleboro – 23:01.16
132. Luisa Oliva, Attleboro – 23:19.31
152. Allison Beard, Attleboro – 24:44.71
154. Mackenzie Wildrick, Attleboro – 24:49.80
156. Rianna Rodrigues, Stoughton – 24:54.45
162. Ziqin Wong, Taunton – 26:15.36