The Hockomock League Championships were held at the Reggie Lewis Center on Saturday morning. Below are the team results and the top six finishes for each event. Click here for complete results from Athletic.net.
Boys Team Results
1. Mansfield – 110
2. North Attleboro – 82
3. Attleboro – 48
4. Sharon – 43
5. Franklin – 42
6. King Philip – 39
7. Taunton – 36
8. Stoughton – 34
8. Milford – 34
10. Oliver Ames – 23
11. Foxboro – 9
12. Canton – 6
55M Dash
1. Isaiah Rodriguez, Attleboro – 6.70
2. Jadin Bruneau, Taunton – 6.75
3. Nick Rajotte, North Attleboro – 6.76
4. Cameron Clark, Milford – 6.80
5. Tyrell Estime, Attleboro – 6.83
6. Christopher Gong, Sharon – 6.84
300M
1. Nick Rajotte, North Attleboro – 36.65
2. Nick Horn, Mansfield – 36.65
3. Muhammed Sambo, Canton – 36.88
4. Belmund Rodrigues-Pires, Oliver Ames – 37.26
5. Daniel DeAndrade, Taunton – 37.36
6. Matthew Hoffman, Sharon – 37.44
600M
1. Mike Shannon, Mansfield – 1:23.54
2. Christopher Cicciu, Milford – 1:24.61
3. Kyle Amerantes, Mansfield – 1:26.06
4. Nick Hyland, Mansfield – 1:26.99
5. Matthew Campbell, Oliver Ames – 1:27.57
6. James Elia, North Attleboro – 1:27.99
1000M
1. Kevin Crawford, Mansfield – 2:38.34
2. Joseph Madden, Milford – 2:39.55
3. Brett Szlachciuk, Attleboro – 2:40.56
4. Matt Reimels, North Attleboro – 2:40.61
5. Dylan Lynch, Taunton – 2:42.11
6. Jackson Murphy, Mansfield – 2:42.43
1 Mile
1. David Seybert, Attleboro – 4:32.37
2. Liam Monahan, North Attleboro – 4:34.38
3. Kalin Petrov, Mansfield – 4:35.71
4. Tianrui Sun, Sharon – 4:40.87
5. Alex Boedeker, Attleboro – 4:42.27
6. Jack Kalil, Milford – 4:42.42
2 Mile
1. Patrick Heavey, Mansfield – 9:56.97
2. Michael Griffin, King Philip – 9:58.39
3. Everett Henderson, Franklin – 10:19.03
4. Mitchell Regan, Franklin – 10:23.31
5. Grant Fawcett, Sharon – 10:24.10
6. Collin Rice, Mansfield – 10:30.28
55M Hurdles
1. Jareme DiLorenzo, Mansfield – 7.85
2. Lucas Alves, Taunton – 8.05
3. Ethan Dunne, King Philip
4. Jack MacAdam, Oliver Ames – 8.20
5. Cameron Clark, Milford – 8.29
6. Matt Tarantino, North Attleboro – 8.29
4×200 Relay
1. Taunton – 1:34.50
2. King Philip – 1:35.48
3. Franklin – 1:35.72
4. Sharon – 1:35.91
5. Attleboro – 1:36.65
6. Mansfield – 1:36.68
4×400 Relay
1. Mansfield – 3:31.73
2. North Attleboro – 3:33.67
3. Milford – 3:36.42
4. Franklin – 3:41.89
5. Stoughton – 3:43.36
6. Sharon – 3:47.05
4×800 Relay
1. Mansfield – 8:26.82
2. Franklin – 8:47.35
3. North Attleboro – 8:51.77
4. King Philip – 9:03.12
5. Sharon – 9:11.57
6. Oliver Ames – 9:22.09
High Jump
1. Mario Bresko, North Attleboro – 6-02.00
2. Aeden Angelone, King Philip – 5-10.00
3. Ross Shore, Stoughton – 5-09.00
4. Jack MacAdam, Oliver Ames – J5-09.00
5. Matt Tarantino, North Attleboro – 5-08.00
6. Ritchy Laguerre, Stoughton – 5-06.00
6. William Jacobs, Franklin – 5-06.00
6. Masid Jamara, Sharon – 5-06.00
Long Jump
1. Isaiah Rodriguez, Attleboro – 21-08.25
2. Eseosa Omuemu, Foxboro – 21-01.50
3. Juvan Elisma, Sharon – 20-09.00
4. Omar Jasseh, North Attleboro – 20-06.50
5. Chris Chieng, Franklin – 19-10.25
6. Jareme DiLorenzo, Mansfield – 19-09.50
Shot Put
1. Irlando DaRosa, Stoughton – 47-03.00
2, Brett Cloutier, North Attleboro – 45-02.50
3. Matthew McManus, Sharon – 44-11.50
4. Kevin McCree, Mansfield – 44-10.75
5. James Tarchara, Stoughton – 44-02.00
6. Colbey Eason, Mansfield – 44-01.50
Girls Team Results
1. Franklin – 112.50
2. Mansfield – 71
3. Sharon – 59
4. North Attleboro – 57.50
5. Oliver Ames – 53
6. Taunton – 37
7. Foxboro – 36
8. Milford – 30
9. King Philip – 24
10. Stoughton – 16
11. Canton – 8
55M Dash
1. Angela Wallace, Sharon – 7.39
2. Amanda Mangano, Mansfield – 7.51
3. Julia Harrison, Mansfield – 7.59
4. Jess Kroushl, Franklin – 7.60
5. Halle Atkinson, Franklin – 7.64
6. Jordan Brill-Cass, Mansfield – 7.65
300M
1. Halle Atkinson, Franklin – 41.68
2. Samantha Tichelaar, Taunton – 42.75
3. Jada Johnson, Sharon – 43.26
4. Alexis Kiyanda, Mansfield – 43.33
5. Hannah Link, Canton – 43.47
6. Celine Ibrahim, North Attleboro – 43.77
600M
1. Ariadne Tolay, Sharon – 1:37.86
2. Meghan Doherty, Franklin – 1:40.02
3. Caitlin Whitman, Mansfield – 1:41.03
4. Sarina Hutchinson, Stoughton – 1:42.81
5. Emma Oldow, Mansfield – 1:44.20
6. Rachel LaBonte, North Attleboro – 1:45.59
1000M
1. Julia Fenerty, Franklin – 3:04.61
2. Dana Lowney, Oliver Ames – 3:04.77
3. Emma Clifford, Franklin – 3:10.84
4. Maggie Sullivan, Taunton – 3:11.12
5. Erica Laidler, Sharon – 3:16.81
6. Jessica Robarge, Oliver Ames – 3:17.73
1 Mile
1. Nicole Clermont, Franklin – 5:18.95
2. Katherine Hartnett, Franklin – 5:21.41
3. Lauren Duggan, Mansfield – 5:28.47
4. Maria Gieg, Sharon – 5:38.33
5. Megan Leary, North Attleboro – 5:43.69
6. Gabriela Chong, Milford – 5:45.19
2 Mile
1. Meredith Cronin, Foxboro – 11:44.47
2. Lexi Quinn, Foxboro – 11:47.57
3. Nicole Clermont, Franklin – 12:25.25
4. Anna Rice, Oliver Ames – 12:37.98
5. Caroline McCarthy, Oliver Ames – 12:53.40
6. Lilia Angelone, King Philip – 13:16.89
55M Hurdles
1. Christina Speliakos, Milford – 9.02
2. Daniella Pierre, Franklin – 9.24
3. Desiree Snead, Oliver Ames – 9.32
4. Lauren McGrath, Franklin – 9.50
5. Victoria Gravel, Taunton – 9.51
6. Rene Gagne, North Attleboro – 9.55
4×200 Relay
1. Mansfield – 1:45.38
2. Franklin – 1:47.79
3. Sharon – 1:47.96
4. North Attleboro – 1:49.45
5. King Philip – 1:51.19
6. Foxboro – 1:51.73
4×400 Relay
1. Oliver Ames – 4:14.97
2. Stoughton – 4:19.60
3. Milford – 4:22.57
4. Franklin – 4:22.93
5. Taunton – 4:23.22
6. Sharon – 4:24.57
4×800 Relay
1. Franklin – 10:06.63
2. Mansfield – 10:20.07
3. Foxboro – 10:46.35
4. King Philip – 10:49.58
5. North Attleboro – 10:53.73
6. Oliver Ames – 10:58.78
Shot Put
1. Juliana Martin, North Attleboro – 33-11.50
2. Aiyana Williams, Sharon – 33-04.25
3. Julia Mechlinski North Attleboro – 33-00.50
4. Miranda Smith, Franklin – 32-09.00
5. Caroline Vigorito, North Attleboro – 30-09.00
6. Jayla Millender, King Philip – 29-09.00
High Jump
1. Amanda Mangano, Mansfield – 5-02.00
2. Abigail McKeown, King Philip – 5-00.00
3. Comfort Udo, Oliver Ames – 4-10.00
3. Gabrielle McLaughlin, Oliver Ames – 4-10.00
5. Elizabeth Wisniewski, Franklin – 4-08.00
5. Samantha Gaskin, North Attleboro – 4-08.00
Long Jump
1. Victoria Gravel, Taunton – 16-10.50
2. Christina Speliakos, Milford – 16-09.00
3. Jada Johnson, Sharon – 16-05.00
4. Shraeya Srinivasan, Foxboro – 16-02.50
5. Samantha Tichelaar, Taunton – 16-00.75
6. Lily Wetherbee, North Attleboro – 15-11.50